Deezer uygulaması üzerinden müzik nasıl yayınlanabilir?

Müzik Dağıtım

DEEZER UYGULAMASI ÜZERİNDEN MÜZİK NASIL YAYINLANABİLİR?

Deezer dijital dağıtım müzik platformu dinlemek istediğiniz müziği istediğiniz zaman dinleyebileceğiniz bir müzik uygulamasıdır. Yaklaşık olarak 35 milyon üzerinde şarkının bulunduğu bu müzik deposunu kullanarak kendi zevkinize uygun olan şarkılar ile kendi listelerinizi yaratabilirsiniz. Bu sevdiğiniz şarkılardan oluşturduğunuz müzik çalma listenizi arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Kendinize özel olarak kullandığınız bir müzik player da oluşturabildiğiniz Deezer platformuna ücretsiz olarak mensup oluna bilinmektedir. Bu sayede de bedava ve sınırsız olarak müzik dinleyebileceğiniz Deezer platformuna ilk giriş yaptığınızda mensup olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu uygulamaya Facebook ya da Google Plus platform hesabınızla da giriş yapmayı tercih edebilirsiniz. Öte yandan yine e-mail adresiniz aracılığıyla, şifre tespitini de yaparak, kullanıcı isminizi platform üzerine yazarak ve cinsiyetle beraber yaşınızın da bulunduğu bir ekran da bulunmaktadır. Deezer platformu telefonunuzun yanında bilgisayar ve diğer online cihazlar üzerinden de kullanabilirsiniz. Ayrıca İtunes ve Android marketler üzerinde de bulunmakta olan Deezer Music platformunu ücretsiz olarak indirip müzik keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. Öte tarafından herkes tarafından çok kullanışlı olan arka planda çalışılabilir olma özelliği de bulunmaktadır. Müziğinizi dinlerken diğer işlemlerinizi bu sayede gerçekleştirebileceksiniz. Deezer web tabanlı olan bir müzik servisi olmasının yanında ayrıca bu platform üzerinde online ya da online olmadan da müzik dinleyebilirsiniz.

Kullanıcılarına sunmuş oldukları bu özelliklerinin yanında ayrıca bu platforma müzik de ekleyebilirsiniz. Eğer kendi parçanız bulunuyorsa ve dinlenme sayısını yükseltmek istiyorsanız Deezer platformu bu açıdan oldukça doğru bir tercih olacaktır. ancak yükleme gerçekleştirmek açısından bir üyelik oluşturmanız gereklidir.

İlk olarak üyelik açısından Deezer Premium paketler oldukça cüzi miktardadır. Normal şartlar içinde aylık olarak sadece 17.99 TL olmaktadır. Ancak bu platform üyelerine indirim yaparak 108 TL karşılığında 1 yıllık olan üyelik sahibi olma şansını sunmaktadır.

Platforma üyelik gerçekleştirme;

İlk olarak tarayıcınız üzerinde bulunan arama satırına Deezer giriş şeklinde yazarak Deezer platformunun ana sayfasına giriş yapabilirsiniz.

Daha sonra bu platform üzerinde sağ üst kısımda bulunmakta olan ‘Kaydol’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.  Bu kısımda karşınıza çıkan formları doldurarak üye olabilirsiniz. Form doldurmaya gerek kalmadan Facebook ya da Google Plus hesabınız ile de giriş yaparak hızlıca üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Deezer platformu üzerinde tüm aboneliklerin ortak olan özellikleri;

Hangi pakete sahip olursanız olun bütün aboneliklerle ortak bir noktanız bulunmaktadır. Tüm Premium ya da olamayan aboneler Deezer platformu üzerinde bulunan 53 milyondan fazla olan tüm şarkıları dinleyebilme şansına sahiptir. Deezer platformunda bulunmakta olan akışlardan, bulunan oynatma listelerinden çeşitli kategoriler üzerinde bulunan şarkılardan ve tüm bunların yanında yeni çıkan parça önerilerinden de yararlanılabilmektedir. Sevdiğiniz favoriniz olan albüm ve şarkılarınız ile de kendi kütüphanenizi oluşturabilir ve bu şekilde de orijinal olan podcastleri keşfetme imkanlarına da sahip olma şansına sahipsiniz.

Deezer platformunun ücretsiz olan abonelik gerçekleştirenlerin sahip olduğu içerikleri;

Deezer platformunda ücretsiz olarak yapılan abonelikte diğerlerine oranla bazı kısıtlamalar bulunuyor. Deezer platformu, Spotify platformunda olduğu gibi tüm müziklerin sadece karışık mod kullanılarak çalınmasına izin vermektedir. Bu noktada yine Spotify da olduğu gibi yalnızca sanatçı seçme şansınız bulunmaktadır. Ancak bu durumda da yine seçmiş olduğunuz sanatçının şarkılarını karışık şekilde dinlemenizi sağlayacaktır. Bunun yanında yine Spotify da olduğu gibi 1 saat içinde sadece 6 sefer şarkı geçme hakkınız bulunacaktır. Her süre sonunda bu hak yenilenmektedir.

Deezer Premium abonelik gerçekleştirenlerin sahip olduğu içerikleri;

Deezer Premium platform versiyonunda, yine ücretsiz abonelikte olduğu gibi  sınırsız şekilde müzik dinleme imkanınız bulunuyor. Ancak karışık mod şekilde çalınması seçimi bu sefer kullanıcının kendisine verilmektedir. Ücretsiz aboneliğin yanı sıra burada sanatçıyı ve birebir şarkısını dinleme imkanına sahipsiniz. Premium aboneliklerinizin olduğu cihazlar üzerinde de sınırsız şekilde dinleme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca 6 kere geçme durumu da söz konusu değildir. Dinlemek istemediğiniz parçalardan bir sonrakine geçişi istediğiniz kadar dinleme şansına sahipsiniz. Ücretsiz olarak yapılan abonelik üzerinde farklı cihazlarda açmak istiyorsanız bu durum sadece 30 saniye ön izleme ile sınırlı olarak kalmaktadır. Müzik dinlemek amacıyla reklam izleme durumunuz da bulunmamaktadır ve çevrimdışı olan mod üzerinde de dinleme yapılabilmektedir. Çevrimdışı olarak dinlediğiniz şarkılarda da yine kalite aynı şekildedir.

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Müzik Albümü Nasıl Yapılır?

  Müzik Albümü Nasıl Yapılır? Eğer sesinizi çok beğeniyorsanız ve müzik kulağınız ile ilgili kendinize güveniyorsanız o halde müzik albümü nasıl…

  Okumaya devam et

  Youtube musicte şarkılarımızı nasıl ön plana çıkarabiliriz?

  YOUTUBE MUSİCTE ŞARKILARIMIZI NASIL ÖN PLANA ÇIKARABİLİRİZ? YouTube Müzik uygulaması, YouTube platformu tarafından geliştirilmekte olan bir müzik akış hizmeti ve…

  Okumaya devam et

  Youtube üzerinden müzikleriniz üzerine sponsorlu reklamlar nasıl yapılır?

  YOUTUBE ÜZERİNDEN MÜZİKLERİNİZ ÜZERİNE SPONSORLU REKLAMLAR NASIL YAPILIR? Youtube platformu günlük olarak yapılan ziyaret bazında dünya genelinde en çok kullanıcıyı…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up