müzik dağıtım youtube music

Müzik Dağıtım YouTube Music Nedir?

Sercan

Müzik Dağıtım Kanallarından YouTube Music Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Söz konusu müzik dağıtım kanalları ise YouTube Music, bu alana hızlı giriş yapan bir platform olarak kaşımıza çıkmaktadır. Dijital dağıtım kanallarının en güçlülerinden olan YouTube üzerinden hizmet veren bu platform, kullanışlı olması nedeniyle de çok sevilmiştir. Dijital müzik dağıtımı alanında hızla ilerleyen platform, YouTube içerisinde yer alan müzikleri bünyesinde barındırıyor.

Müzik dağıtımı için önemli kanallardan biri olan bu uygulama, premium olarak hizmet sunuyor. Dijital dağıtım kanallarında premuim fırsatları ile de ön plana çıkan YouTube Music, günümüzde milyonlarca kullanıcıya hizmet sağlıyor.

Dijital Müzik Dağıtım İçin YouTube Music

Dijital dağıtım kanallarından biri olan YouTube Music, Spotify ve Apple Music platformlarından sonra en sevilen uygulamalardan biri olmuştur. YouTube bünyesinde hizmet sağlayan bu platform, müzik dağıtım bakımından sanatçılara sunduğu desteklerle de gündeme gelmiştir.

YouTube Music, Spotify ve Apple Music gibi dev dijital dağıtım kanallarına alternatif olarak gösterilmektedir. 2015 yılında pek çok ülkede hizmet vermeye başlayan platform, ülkemize de hızlı bir giriş yapmayı başarmıştır. Dijital müzik dağıtımı bakımından tercih edilen bu platforma üye olarak fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Müzik Dağıtım İçin YouTube Music Fırsatları

Dijital dağıtım platformlarından olan YouTube Music, hem sanatçılara hem de kullanıcı abonelerine farklı fırsatlar sunuyor. Müzik dağıtımı alanında liderliğe oynayan platform, Spotify, Apple Music ve Dezeer gibi uygulamalar ile yarış halinde bulunuyor. Dijital dağıtım açısından özgür bir platform olan YouTube Music, sanatçıların tercih ettiği başlıca kanallardan biridir.

İşte, dijital müzik dağıtımı devlerinden olan YouTube Music platformunun ön plana çıkan fırsatları ve özellikleri:

1-     YouTube Music Ücretsiz Versiyonu

Dijital dağıtım kanallarından olan YouTube Music, ücretsiz olan bir versiyona da sahiptir. Müzik dağıtım platformunda ücretsiz erişimde sizden herhangi bir ücret ödemeniz beklenmemektedir. Tıpkı bir diğer dağıtım platformu olan Spotify gibi YouTube Music ücretsiz versiyonunda da reklamlar yer almaktadır.

Dijital müzik dağıtımı açısından ücretsiz bir hesap oluşturarak da platformdaki içeriklere ulaşabilirsiniz. Elbette reklamsız bir hizmet istiyorsanız o zaman premium hesabınızı oluşturmanız gerekecektir.

2-     Reklamsız Premium Hesap

Müzik dağıtım kanallarında ilk sıralarda yer alan YouTube Music, premium hesap oluşturulması halinde reklamsız hizmet sağlıyor. Dijital dağıtım için sanatçılar tarafından da tercih edilen bu platforma aylık ödeme yapmanız bekleniyor. Müzik dağıtımı kanallarını kullanırken reklam derdi ile uğraşmak istemeyenlerdenseniz hemen premuim hesaba geçiş yapabilirsiniz.

Dijital dağıtım kanalından daha fazla verim almak için de premium hesap oluşturma tercihinde bulunmanız tavsiye edilmektedir. Üstelik YouTube Music premuim özelliği Spotify ve Apple Music platformlarından daha uygun fiyatlıdır.

3-     Müzik Dağıtım İçin Web Versiyon

Dijital dağıtım kanallarının başında gelen YouTube Music, web versiyonu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Platforma bilgisayarınız üzerinden de ulaşabilir ve hesabınıza giriş yaparak listelerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Dijital müzik dağıtımı kanalına ister mobil cihazlarınızdan isterseniz de bilgisayarınızdan tek bir tık ile ulaşmanız mümkündür.

4-     Müzik Dağıtım Listeleri Oluşturma

Dijital dağıtım alanında ilk sıralarda yer alan YouTube Music, kullanıcılarına kendilerine özel şarkı listeleri oluşturma imkanı da tanıyor. Diğer başarılı dijital dağıtım platformlarında olduğu gibi bu uygulamada da kendinize ait çalma listeleri oluşturmanız mümkün kılınıyor.

Müzik dağıtım alanında hızlı adımlarla ilerleyen platformda oluşturulan çalma listeleri çevrimdışı olarak da dinlenebiliyor. Tabi bunun için de ilk önce premium hesaba sahip olmanız gerekiyor. Premium hesaba geçiş yaptıktan sonra çalma listenizde yer alan şarkıların klipli versiyonlarını da dinleme şansına sahip olabilirsiniz.

5-     Arka Planda Çalma Özelliği

Diğer tüm müzik dağıtım platformlarından farklı olarak YouTube Mobil, arka planda çalma özelliğine sahip değildir. Bu durum da diğer dijital dağıtım kanallarının tercih edilmesinde rol oynayan olumsuz bir durum olmuştur. Fakat dijital müzik dağıtımı alanına hızlı bir giriş yapan YouTube Music, bu olumsuz duruma son vermiş bulunuyor.

Dijital dağıtım kanalından premuim hesap açarak arka planda çalma özelliğinden faydalanmanıza izin veriliyor. Bu sayede Spotify gibi müzik dağıtım kanallarında destek gören bir uygulamayı YouTube Music de bünyesine taşımış bulunuyor. YouTube Music platformunun bu hamlesi, YouTube kullanıcılarını da memnun etmişe benziyor.

Bizimle dağıtım alanında çalışmak istiyorsanız ya da aklınıza takılan sorular varsa buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  dijital müzik dağıtım

  Hangi Dijital Müzik Dağıtım Platformu Daha Başarılı?

  Hangi Dijital Müzik Dağıtım Platformu Premium Olarak Daha Başarılı? Söz konusu müzik dağıtım platformu olduğunda akıllara ilk olarak Spotify gibi…

  Okumaya devam et

  Müzik Yayınlama Siteleri

  Müzik Yayınlama Siteleri Müzik yayınlamak teknolojinin ve internetin hayatımıza girdiği andan itibaren daha kolay hale gelmiştir. Artık birçok müzisyen albüm…

  Okumaya devam et
  dijital dağıtım ilk haftası

  Dijital Dağıtım İlk Hafta Akışlarınızı Yükseltin

  Dijital dağıtım platformlarında yer almaya başladığınızda haftalık akışların önemi kavramış olacaksınız. Dijital müzik dağıtım kanallarında yayınlanan şarkı ya da albümlerin…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up