Youtube musicte şarkılarımızı nasıl ön plana çıkarabiliriz?

Müzik Dağıtım

YOUTUBE MUSİCTE ŞARKILARIMIZI NASIL ÖN PLANA ÇIKARABİLİRİZ?

YouTube Müzik uygulaması, YouTube platformu tarafından geliştirilmekte olan bir müzik akış hizmeti ve aynı zamanda bir mobil uygulamadır. Müzik akışlarına yönelik olan hizmetleri açısından da özel bir ara yüz sağlar. Bu sağladığı ara yüz sayesinde kullanan kullanıcıların türlere, hazırlanan çalma listelerine ve hazırlanan önerilere göre de YouTube platformu üzerindeki şarkılara ve müzik videolarına da göz atmalarına da olanak tanımaktadır.

Youtube platformunda içerik üretmekte olan kişiler, çektikleri videolar ya da kliplerin birçok kişi tarafınca ulaşması açısından türlü olan yollar denemektedir. Yayınlanmış olan videolarının ön plana çıkmalarını isteyen kişiler uyguladıkları yollar ile beraber videolarının daha da çok izlenmelerini de sağlayabilmektedir. Birden fazla yol sayesinde stratejiler uygulayarak müzik ve videolarını ön plana çıkarabilecek olan video sahipleri, bu sayede de fazla olan izlenme sayılarına ve daha fazla olan bir kitleye de sahip olabilmektedir.

Youtube music de şarkılar ön plana çıkarılabilir. Bunun için;

 • İlk olarak çekilen video kliplerinizin kaliteli olması gerekli olmaktadır.
 • Başlık seçimlerinizin de titiz bir şekilde yapılması şarttır. Şarkınızı hangi isimle duyurmanız da konusunun anlaşılması açısından oldukça önemlidir.
 • Video ya da kliplerine eklenmesi gereken açıklamanın da dikkat çekici olması gerekmektedir.
 • Video ya da klip etiketleri insanlar tarafından da dikkat çekici olması gereklidir.
 • Videonun yüklendiği kanal da oldukça önemlidir. Video kanallarının geçmişinin güçlü olması gereklidir.

Youtube video ya da klipleri ön plana çıkartabilmek açısından kaliteli olan videolar çekilmelidir.

Youtube üzerinde en çok izlenmekte olan videolara bakılmış olduğunda çekilmiş olan videoların ya da kliplerin kaliteli olarak çekilmiş olduğu iyi bir şekilde gözlemlenmektedir. Videoları ve klipleri aynı zamanda birbiri arasında da karşılaştıran bir algoritma durumuna sahip olan Youtube platformu, bu şekilde olan video ve kliplerin hangi saniyelerinin dahi bile daha çok izlendiklerini de inceleyerek o şekle göre videoları da daha fazla ön plana çıkarır.

Youtube videoları ya da klipleri ön plana çıkartabilmek açısından doğru olan bir başlık seçmesi gereklidir.

Youtube platformunda video ya da klip paylaşacak olan kişilerin videolarına uygun olan başlıkların seçmeleri gerekmektedir. Kişiler ayrıca izlemek istedikleri konulara ilişkin olarak da anahtar kelimeler kullanarak aratma yaparlar. Bu sebeple de video sahipleri video içeriğine en uygun olan anahtar kelimelerin de içinde bulunduğu basit bir başlık seçmeleri de ön plana çıkılması açısından önemlidir.

Youtube videoları ya da müzikleri ön plana çıkartabilmek açısından dikkat çekici olan açıklama ve yayınlar düzenlemek

 Youtube music te videoların ve kliplerin açıklamalarının ön plana çıkması da önem taşımaktadır. Bu kişiler videolarına ve musiclerine açıklamalar ekleyerek de videolarına ilişkin olan bilgi vermektedir. Bu yapılan açıklama içerisinde videolara ilişkin olan kısa detaylar eklemeleri gereklidir. Bu şekilde yapıldığında da videoların izlenme ve dinlenme olarak ön plana çıkmasını yükseltmektedir.

Youtube music te video ve müzikleri ön plana çıkartabilmek açısından ilgi çekici olan etiketler kullanılmalıdır.

Video ve müziklere en uygun olan etiketlerin seçilmesi de kişilerin video ve şarkılara olan dikkatini de arttırmaktadır. Ayrıca ne kadar çok etiket eklenmesi de o etiketin kullanılmasına bağlı olan o kadar çok kişilere ulaşma anlamını taşımaktadır. Bu nedenle de kişiler videolarına en uygun olan ilgi çekici olan etiketleri kullanarak da videolarını ön plana çıkarabilirler.

Youtube music uygulaması üzerinde videoları ve müzikleri ön plana çıkartabilmek açısından yapılan kanalın da yeterince iyi olması gereklidir.

Youtube music ve youtube platformu üzerinde video paylaşılmakta olan kanalların da iyi olması gereklidir. Bu şekilde yapılması paylaşılmış ol

an video ve müziklerin ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Kanalların iyi olması ile beraber video yelpazelerinin de geniş olması sebebiyle insanların da kanala olan ilgisini ve merakını da arttırır. Ayrıca iyi bir kanal üzerinde bulunmakta olan kaliteli olan videolar da kanalın diğer video ve müziklerinin de ön plana çıkmalarını sağlamaktadır. Youtube kanalların sahip olduğu istatistiklerine göre uygun olan videoların da ön plana çıkmalarını sağlar. Bu sebeple video sahibi olan kişiler videoların paylaşılacağı kanalın da iyi olması durumunda paylaşılan videoların ve kliplerin çok rahat olacak bir şekilde ön plana çıkmış göreceklerdir. Zaten Youtube Music uygulaması da geçmişi iyi olan sağlam bir uygulama olduğundan dolayı zaten müzikleriniz yüklendiği andan itibaren ön plana çıkmaktadır.

 

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Spotify Şarkı Yükleme

  Spotify Şarkı Yükleme 250 milyondan fazla kullanıcının müzik dinlemek amacı ile kullandığı dijital müzik platformlarının başında Spotify gelmektedir. Bu nedenle…

  Okumaya devam et

  Youtube üzerinden müzikleriniz üzerine sponsorlu reklamlar nasıl yapılır?

  YOUTUBE ÜZERİNDEN MÜZİKLERİNİZ ÜZERİNE SPONSORLU REKLAMLAR NASIL YAPILIR? Youtube platformu günlük olarak yapılan ziyaret bazında dünya genelinde en çok kullanıcıyı…

  Okumaya devam et

  Deezer uygulaması üzerinden müzik nasıl yayınlanabilir?

  DEEZER UYGULAMASI ÜZERİNDEN MÜZİK NASIL YAYINLANABİLİR? Deezer dijital dağıtım müzik platformu dinlemek istediğiniz müziği istediğiniz zaman dinleyebileceğiniz bir müzik uygulamasıdır.…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up