Müzik Yayınlama Siteleri

Müzik Dağıtım

Müzik Yayınlama Siteleri

Müzik yayınlamak teknolojinin ve internetin hayatımıza girdiği andan itibaren daha kolay hale gelmiştir. Artık birçok müzisyen albüm çıkarmak yerine müziklerini dijital platformlarda, müzik yayınlama siteleri ile şarkılarını dinleyicilere sunmaktadır. Müzik yayınlama sitelerinde sayesinde yayınlanmasının üzerinden uzun yıllar geçen şarkılara ulaşmak artık çok kolay.

Müzikleri müzik yayınlama sitelerinde müzik yayınlamak için çeşitli firmaların aracılığına ihtiyaç duyulur.  Müzisyenler hazırlık aşamasında Müzik Dağıtım Firması’nın stüdyolarında klipler çekebilir, albümlerini paylaşabilir.  Aynı zamanda Müzik Dağıtım Firması’nın yönlendirmesiyle müzikler en çok bilinen müzik yayınlama siteleri youtube, fizy, itunes, apple müzik, deezer ve spotify üzerinden yayınlanır.

Müzik Yayınlama Süreci Nasıl İşler

Müzik sektöründe bulunan birçok müzisyenin elinde yayınlamasını istediği şarkılar vardır ve müzik yayınlama süreci nasıl işler sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken en doğru şey Müzik Dağıtım Firması ile çalışmaktır. Müzikler ancak bu şekilde dijital müzik platformlarında güvenli bir şekilde yayınlanabilir.

Yapım şirketleri genellikle her albümü yayınlamayı kabul etmezler. Çünkü hem çok fazla talep vardır ve bu talepleri karşılayamazlar hem de gelir kaygısı yaşarlar. Yapım şirketi bulamayan birçok müzisyenin şarkıları böylece elinde kalır. Ancak Müzik Dağıtımı, yayınlamak istediğiniz şarkılarınızı resmi bir şekilde hem ülkemizde hem de birçok farklı ülkede müzik yayınlama sitelerinde yayınlanmasını sağlar.

Dijital Platformlarda Şarkı Yayınlamak

Şarkı yayınlamak dijital dünyanın hayatımıza girmesiyle farklı bir yön kazanmıştır ve online dünyaya adım atmamız ile birlikte dijital platformlarda şarkı yayınlamak hem daha popüler hale gelmiştir hem de daha kolaylaşmıştır. Günümüzde birçok müzisyen albüm yapmak yerine şarkılarını dijital platformlarda yayınlamayı tercih etmektedir.  fizy, spotify, apple müzik, deezer gibi dijital platformlarda şarkı yayınlamak için Müzik Dağıtım gibi firmalarla iletişime geçip birlikte çalışmak gerekir. Çünkü bu platformlarda şahsi olarak hesap açıp yayınlamak pek mümkün değildir. ancak yine de şahsi olarak şarkı yayınlamak istenirse youtube gibi bazı platformlar ile bu mümkün olabilmektedir. Ancak şarkı yayınlamadan önce telif hakkının koruma altında olduğundan emin olunmalıdır. nu da ancak müzik dağıtım firması ile güvenli bir şekilde sağlanabilir.

Müzik Dağıtım Şirketleri

Müzik yayınlama sürecinde müzik dağıtım şirketleri oldukça önemlidir. Şarkıların dijital platformlarda yasal bir şekilde yayınlanması müzik dağıtım şirketleri vasıtasıyla sağlanabilir. Aynı zamanda müzisyenlerin maddi olarak güvence altında olması telif güvencesi bu şirketler tarafından sağlanır.

Müzik dağıtım şirketlerinin bir diğer avantajı ise şarkılarınızı ücretsiz bir şekilde tüm dünyaya yaymasıdır. Müzik Dağıtım Firması, yasal hakları size ait olan şarkıları fizy, spotify, apple müzik, deezer. İTunes, amazon müzik gibi platformlara sizin için servis eder. Bu süreç tamamen yasal bir şekilde işler. Bu platformlarda şarkılarınız yayınlandıktan sonra izlenme oranına göre para kazanabilirsiniz.

Dijital Müzik Platformları

Günümüzde en çok kullanılan dijital müzik platformları TTNet, iTunes, NetD, Youtube, Deezer, Spotify gibi platformlardır. Bu platformların ortaya çıkması ile insanlar artık müzik marketlere gitmeden bu platformlara tıklayarak istedikleri müzikleri dinleyebiliyor.  İçerisinde yüz binlerce müzik barındıran bir arşive sahip olan dijital müzik platformları ücretsiz bir şekilde tüm müzikleri dinleyicilere sunuyor. Gereken tek şey bolca internet paketi.

Kendi müziğini bir plak şirketine bağlı kalmadan kendi yayınlamak isteyen sanatçıların en çok tercih ettiği bu platformlarda müzik yayınlamak için ihtiyaç duyulan şey ise Müzik Dağıtım Firmaları. Müzik Dağıtım firması albüm paylaşımından  klip çekimine ve dijital platformlarda müzikleri yayınlamaya kadar tüm aşamalarda müzisyenlerin yanında oluyor.

Spotify Şarkı Yayınlama

İster tablet ister telefon ile rahatça kullanılan bir müzik uygulaması olan Spotify, günümüzde en çok kullanılan müzik uygulamalarından bir tanesidir ve birçok sanatçıya ve şarkıya ev sahipliği yapmaktadır. Birçok müzisyen de Spotify şarkı yayınlama nasıl yapılır merak etmektedir. Spotify şarkı yayınlama için Müzik Dağıtım gibi bir firma ile çalışıyor olmak gerekir. Amatör sanatçılar için çeşitli yollar vardır ancak bunların başlangıç maliyeti yüksek olabilmektedir.

Spotify’da şarkı yayınlamanın müzisyenler için birçok avantajı vardır. Yüksek dinlenme oranına sahip olan bu platformda bulunan şarkıların yayılması daha olay olabilir. Ayrıca şarkılar dinlendikçe müzisyenin kazancı da aynı oranda artış göstermektedir.

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  dijital müzik dağıtım

  Dijital Müzik Dağıtım İçin Bağımsız Bir Platform

  Dijital Müzik Dağıtım İçin Bağımsız Bir Platform: SoundCloud Müzik dağıtım söz konusu olduğunda ön plana çıkan platformların başında SaoundCloud gelmektedir.…

  Okumaya devam et

  Youtube üzerinden müzikleriniz üzerine sponsorlu reklamlar nasıl yapılır?

  YOUTUBE ÜZERİNDEN MÜZİKLERİNİZ ÜZERİNE SPONSORLU REKLAMLAR NASIL YAPILIR? Youtube platformu günlük olarak yapılan ziyaret bazında dünya genelinde en çok kullanıcıyı…

  Okumaya devam et

  Muud uygulaması üzerinden müzik nasıl yayınlanabilir?

  MUUD UYGULAMASI ÜZERİNDEN MÜZİK NASIL YAYINLANABİLİR? Çevrimdışı bir şekilde, bulunduğunuz konumdan müzik dinleme imkanını sunmakta olan muud dijital müzik dağıtım…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up