dijital müzik dağıtım

Dijital Müzik Dağıtım İçin Bağımsız Bir Platform

Sercan

Dijital Müzik Dağıtım İçin Bağımsız Bir Platform: SoundCloud

Müzik dağıtım söz konusu olduğunda ön plana çıkan platformların başında SaoundCloud gelmektedir. Spotify, YouTube Music ve Apple Music gibi dijital dağıtım platformu olan SoundCloud, bağımsız olması ile de dikkat çekiyor. Yani acemi olarak müzik yapan ve kendini dijital müzik dağıtım alanında geliştirmek isteyenler de bu platforma şarkı yüklemesi yapabiliyor.

Müzik dağıtım alanında köklü bir geçmişe de sahip olan SoundCloud, platformu kullananlar için de bir takım özellikler sunuyor. Biz de bu popüker uygulamayı sizler için araştırdık ve dijital dağıtım konusunda ön plana çıkan detaylarını derlemek istedik. İşte, günümüzün en sevilen dijital müzik dağıtım platformlarından olan SoundCloud:

Müzik Dağıtım İçin Bağımsız Bir Alternatif

Dijital dağıtım alanında ön plana çıkan platformların başında Spotify ve YouTube Musiz gibi dev isimler geliyor. Bu isimlere bağımsız yapısı ile dikkat çeken SoundCloud da ekleniyor desek çok da yanılmış olmayız. Her ne kadar dev dijital müzik dağıtım platformlarının gölgesinde kalmış gibi olsa da SoundCloud da günümüzün en dikkat çeken uygulamalarından biridir.

Biz de bu popüler platformun ön plana çıkan bir takım özelliklerini sizler için derlemek istedik. Müzik dağıtım alanında isim yapmış SoundCloud’un hem müzisyenler hem de müzik sevenler için sunduğu özellikleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

1-     Dijital Müzik Dağıtım ve Paylaşım Sitesi

SoundCloud, 2007 yılından beri hizmet sağlayan ve müzisyen Alexander Ljung ve Eric Wahlforss tarafından kurulan bir müzik dağıtım ve paylaşım sitesidir. Dijital dağıtım alanında ön plana çıkan site, milyonlarca kişiye hizmet vermektedir.

Kısa sürede büyük atılımlar da gerçekleştiren SoundCloud, dijital müzik dağıtım alanının önemli girişimleri arasında yer almıştır.

2-     Ücretsiz Müzik Dağıtım Platformlarından Biri

Dijital dağıtım alanında ücretsiz olarak hizmet sağlayan uygulama, en çok da bu özelliği ile dikkat çekiyor. Dijital dağıtım alanında sınırsız hizmet sunan platformun içerisinde milyonlarca şarkı bulunuyor. Üstelik sitede yer alan şarkıların ücretsiz bir şekilde indirilme özelliği de bulunuyor. Bu da platformun dijital müzik dağıtım siteleri arasında önemli bir farkla sıyrılmasını sağlıyor.

3-     Müzik Dağıtım İçin Sosyalleşme Alanı

SoundCloud, dijital dağıtım alanında kullanıcılarına çeşitli sosyalleşme alanları da sağlıyor. Örneğin sizinle aynı türde müzik yapan kişiler ile tanışarak platform üzerinden bir grup kurabiliyorsunuz. Dijital dağıtım için oldukça yardımcı olan bu yöntem sayesinde alanında başarılı kişiler ile de tanışma şansına sahip oluyorsunuz.

Müzik dağıtım için uygun bir çevre yaratmanıza da yardımcı olan sitede bu bağlamda hizmet sunan farklı alanlar da bulunuyor. Sizinle aynı grup içerisinde yer alan kişilerle ortak bir şarkı ve albüm havuzu da oluşturmanıza izin veriliyor.

4-     Müzik Dağıtım İçin Profesyonelleşme Ortamı

Platform üzerinden dijital dağıtım imkanlarından faydalanarak kendi profesyonel kimliğinizi de oluşturmanıza izin veriliyor. SoundCloud üzerinden oluşturduğunuz müzisyen kimliğini diğer pek çok dijital müzik dağıtımı platformlarına da sunabiliyorsunuz. Öyle ki günümüzde pek çok popüler sanatçının da çıkış noktası olarak SoundCloud platformu gösterilmektedir.

Dijital dağıtım elemanları arasında kabul edilen bu sitede kendinize ait kimliğinizi kendi istekleriniz doğrultusunda yaratabiliyorsunuz. Aynı zamanda müzik dağıtım için de sitenin size sunduğu nimetlerden fazlasıyla faydalanabilirsiniz. Fakat bunun için ilk önce dijital müzik dağıtım alanında uzman hizmeti sunan platformlardan da görüş alabilirsiniz. Bu sayede dijital dağıtım için gerekli olan ve sizi temsil eden kimliği daha profesyonel bir şekilde oluşturabilirsiniz.

5-     Dijital Müzik Dağıtım İçin Güncel Şarkı Listeleri

Dijital dağıtım alanında hizmet sunan SoundCloud, bu bağlamda güncel müzik listelerini de bünyesine katıyor. Müzik dağıtım için oluşturulan en güncel müzik listelerine de yine SoundCloud sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. Dijital dağıtım alanında güzel işler yapan site, listeleri o haftanın ya da ayın popüler parçalarına göre düzenliyor.

Müzik dağıtım konusunda öncü olan sitede yer alan listeler de dünyanın en önemli müzik platformlarının listeleridir. Bunun yanı sıra dijital dağıtım için gerekli olan şarkı listeleri SoundCloud kullanıcıları tarafından da yapılabilir. Diğer müzik dinleme ve paylaşım platformları ile benzer olan SoundCloud üzerinden kendinize ait şarkı listesini farklı platformlarda da kullanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ile ilgileniyorsanız hizmetlerimizin yer aldığı dijital müzik dağıtım fiyatları sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bizimle her türlü soru  ve sorun ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  müzik dağıtım youtube music

  Müzik Dağıtım YouTube Music Nedir?

  Müzik Dağıtım Kanallarından YouTube Music Nedir? Özellikleri Nelerdir? Söz konusu müzik dağıtım kanalları ise YouTube Music, bu alana hızlı giriş…

  Okumaya devam et

  Spotify Sanatçı Profili Nedir?

  Spotify Sanatçı Profili Nedir? Spotify uygulaması üzerinden müzik dinlemeyenimiz artık yok denecek kadar azdır. Eğer bu uygulamayı kullanmıyorsak bile diğer…

  Okumaya devam et

  Spotify Şarkı Yükleme

  Spotify Şarkı Yükleme 250 milyondan fazla kullanıcının müzik dinlemek amacı ile kullandığı dijital müzik platformlarının başında Spotify gelmektedir. Bu nedenle…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up