Dijital Müzik Albümü Oluşturma

Müzik Dağıtım

Dijital Müzik Albümü Oluşturma

Dijital müzik albümü oluşturma kişinin kendi çabaları ile tek başına yapabileceği bir şey değildir. Bu tür hazırlıklar genellikle 1 hatta 2 yıl bile almaktadır. Bu nedenle kesinlikle Müzik Dağıtım ile işbirliği içerisinde hareket ederek yardımlarımız sayesinde bu süreci birkaç aya kadar indirgemelisiniz.

Zaman çağımızın en önemli şeylerinden biridir. Her şey hızlı bir şekilde tüketilmektedir. Özellikle dijital albümünüzün içerisinde güncel konular yer alacaksa zamandan daha önemli ne olabilir ki? Kaybettiğiniz süreç içerisinde şarkılarınızın konusunun çoktan gündemin gerisinde kalmış olması çabalarınızın boşa gitmesi gibi korkunç bir duruma neden olabilir.

Bu yüzden kesinlikle dijital albümünüzü çıkarırken Müzik Dağıtım ekibinden yardım almalısınız.

Dijital Müzik Albümü Oluşturma Basamakları

Dijital müzik albümü oluşturma basamakları oldukça önemlidir. Pek çok şarkıcı bu tür durumlardan bihaber olduklarından dolayı albümlerinin arasında inanılmaz süreç farkı bulunur. Bir albümün hazırlanışı kadar dinleyicilere nasıl ve ne zaman sunulduğu da çok önemli bir konudur.

Bu nedenle her türlü durum hakkında ciddi anlamda bilgi sahibi olan kurumsal bir firma ile çalışmalısınız. Bu durumda ücret ödemek size mantıklı gelmeyebilir ama albümünüz tanındıktan ve beklediğinizden kat be kat fazla dinleyici ile tanıştıktan sonra çıkacağınız çok sayıda konserin temelinin bu yolla atıldığını unutmamalısınız.

Bu şekilde konserlerinizin olması ve bir hedef kitlenizin olması, özellikle de çok sayıda insana Müzik Dağıtımı sayesinde ulaştığınızda başlangıç aşamasında ödediğiniz ücret devede kulak değil tüy gibi kalacaktır.

Bu nedenle kesinlikle geleceğinize yatırım yaparken fiyat konularını düşünmemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Dijital Müzik Albümü

Dijital müzik albümü, şarkıcıların hem sanatı hem de ekmek kazandığı yerdir. Eski zamanlarda internette paylaşılan şarkılardan çok fazla kazanç elde edilemiyordu. Dinleyiciler internetten ücretsiz olarak ulaştıkları albümlere para verip satın almak ve bunları arabada vs. dinlemek için para vermek istemiyorlardı.

Artık arabalarda bile internete çok rahat girilebildiğinden ve DVD oynatıcılar da rafa kaldırıldığından sanatçıların kazançları konser ile sınırlı kalmaya başladı. Bu durum eskisine oranla çok ama çok daha az kazanmalarına neden oluyordu.

Bu nedenle yeni bir Pazar arayışı ortaya çıktı ve dijital müzik platformları üzerinden elde edilen kazançlar şarkıcıların imdadına yetişti. Bu sayede Müzik Dağıtım ekibinin de yardımı ile dijital müzik albümünüzü paylaşarak hem kitlenizi arttırabilir hem de isminizin marka değerini arttırabilirsiniz.

Müzik Albümü Nedir?

Müzik albümü yaparak kendinizi beklentilerinizin de ötesinde bir konumda bulabileceğinizden söz ettik. Peki, müzik albümü nedir?

Müzik albümü, bir şarkıcının seslendirdiği şarkıları içerir. Bu şarkıların seslendirilmesi yeterlidir. Şarkıcı bu şarkıların ne bestesini yapmak zorundadır ne de sözlerini yazmak zorundadır. Albüm içerisindeki her şarkı eski şarkılardan oluşabilir ve buna cover denilir.

Ya da şarkıcı söz ve beste satın alarak müzikleri albümünde derleyebilir. Tabi, bu içeriklerin her birine kendi yorumunu da kattığı zaman albüm tam anlamı ile kendisine ait olacaktır.

Şarkıcının yorumunu katma aşaması ve şarkılarını istediği, talep ettiği şekilde dinleyicilerine ulaştırabilmesini sağlayan ekip ise Müzik Dağıtım ekibidir.

Hangi platform üzerinden şarkınızı nasıl düzenleyebileceğinizi ve nasıl paylaşabileceğinizi ve daha da önemlisi dinleyici kitlenizin en beğendiği haline nasıl getirebileceğinizi öğrendiğiniz yer Müzik Dağıtım firmasıdır.

Dijital Albüm Çalışması

Müzik Dağıtım ekibi ile yaptığınız her bir dijital albüm çalışması başarıyı yakalar. Ancak bu teknikleri kendi başınıza denemeniz hem başarısızlığa hem de beklediğiniz tepkiyi alamamanız ile sonuçlanmaya çok daha yakın olacaktır.

Çünkü sizin işiniz müziğinizi nasıl pazarlayabileceğiniz ve nasıl insanlara ulaştıracağınız değildir. Kimse sizden bu konuda bilgili ya da tecrübeli olmanızı beklememektedir. Sizin bu tür şeyleri düşünmeniz sanatınızı icra etmenizin önüne bile geçebilir.

Bir şarkıcının yapması gereken şey müziği üzerinde çalışmalar yapmak ve sakin kafa ile her şeyden uzaklaşarak şarkı söylemektir. Kayıt, aranjörlük, müziğin dinleyicilere pazarlanması ve duyurulması gibi aşamalar farklı kişilerin ellerinden geçmektedir.

Müzik Dağıtımı ailesi de bu noktada devreye girer. Ortaya konulmuş bir müzik eserinin dinleyiciler ile en mükemmel hali ile ulaştırılmasını sağlar. Bu sayede şarkıcının sadece kendi işine odaklanarak daha mükemmel ürünler ortaya koymasına yardımcı olmuş olur.

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Albüm kapağı nasıl oluşturulmalıdır?

  ALBÜM KAPAĞI NASIL OLUŞTURULMALIDIR? Öncelikle tasarımını yapmak istediğiniz projeyi ve sanatçıyı iyi tanıtmanız gerekmektedir. Bu yüzden sanatçılardan doğru olan bilgiler…

  Okumaya devam et

  Müzik Nasıl Yapılır

  Müzik Nasıl Yapılır? Müzik, birçok kişi için bir tutku haline gelen alanlardan biridir. Kimi bir enstrüman çalarken kimi de şarkı…

  Okumaya devam et

  Müzik ve Kliplerin Yayınlanma Süreci

  Müzik ve Kliplerin Yayınlanma Süreci   Müzikler tarih boyunca çeşitli şekillerde karşımıza çıkmıştır. Her dönemin kendi şartına göre albümlenen müzikler,…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up