Youtube music uygulamasına nasıl şarkı yüklenir?

Müzik Dağıtım

YOUTUBE MUSİC UYGULAMASINA NASIL ŞARKI YÜKLENİR?

Youtube Music platformu üzerine şarkı yüklemek, telefon uygulamaları aracılığı ile değil, sadece bilgisayar üzerinden bir internet web tarayıcısı aracılığı ile de yapılabilmektedir.

 • Başlamak açısından, Chrome gibi olan bir web tarayıcısı üzerinde, music.youtube.com adresi üzerine gidebilirsiniz.
 • Sağ üst köşe bölgesinde yer alan profilinize tıklamalısınız.
 • Menü üzerinden de, “Şarkı yükle” butonunu seçmelisiniz.
 • Bu sırada bir dosya tarayıcı penceresi bilgisayar ekranınıza ayrı bir pencere olarak açılacaktır. Yüklemek istemiş olduğunuz şarkıyı içermekte olan klasörü bularak, üstüne sağ tıklamalısınız.
 • Eğer yüklemek istediğiniz birden fazla dosya bulunuyorsa, tüm dosyaları seçmelisiniz. Windows programı üzerinde CTRL, Mac programı üzerinde CMD tuşuna basılı tutup birden fazla dosya tercihinde de bulunabilirsiniz.
 • Seçmek istediğiniz tüm dosyaları tercih ettikten sonrasında, “Aç” butonuna tıklamalısınız.
 • Youtube Music platformu, size bu aşama üzerinde bir “Kullanım politikası” gözden geçirme ve aynı zamanda onaylama talebi de göndermektedir. Eğer size sunmuş oldukları yasal içeriği kabul ediyorsanız, “Kabul et” butonunu tıklamalısınız.
 • Müzik dosyası yükleme üzerindeki ilerleme sonrasında, sayfanın sol alt köşesi üzerinde görülmektedir.
 • Yükleme işlemi tamamlandığında, dosyalar platform üzerinde işlenmektedir. Yüklenmiş olan tüm şarkılarınızı görmek açısından, “Kitaplığa git” butonuna tıklamalısınız.

Youtube platformu bilindiği gibi en eski olan müzik platformlarından biridir. Şimdilerde kendi uygulamalarına yeni bir yol olarak youtube music uygulamasını da eklemiştir. Bu platform yeni olarak gelişmiş bir platform olsa da şarkı dinlenme sayınızı belki de en hızlı arttırabileceğiniz bir platformdur. Youtube platformu bilindiği gibi en eski olan müzik platformlarından biridir. Şimdilerde kendi uygulamalarına yeni bir Bu platform yeni olarak gelişmiş bir platform olsa da şarkı dinlenme sayınızı belki de en hızlı arttırabileceğiniz bir platformdur.

Yüklemesini tamamlamış olduğunuz şarkılarınızı nasıl görüntüleyeceğiniz konusunda;

Youtube Music platformu üzerinde, kitaplığınızı ziyaret ederek yüklemiş olduğunuz tüm müzikleri tek bir yerde görüntüleme şansınız bulunmaktadır. Bu yapmış olduğunuz işlem, bilgisayarınız üzerinden, iPhone, iPad ya da Android olan herhangi bir cihaz üzerinden de yapılabilmektedir.

Bilgisayarınız üzerinden yüklenmiş olan içeriği yönetme şekli;

 • İlk olarak bilgisayarınız üzerinde, internet web tarayıcınız üzerinden music.youtube.com  internet sitesine gitmelisiniz.
 • Kitaplığa gitmek amacıyla ekranın sol üst kısmında yer alan üçüncü bir simgeye tıklamalısınız.
 • Müzik kısmı iki bölüme ayrılmaktadır: Youtube Music kısmı ve yüklemeler kısmı bulunmaktadır. Açılır menüyü seçmiş olduğunuzda, “Yüklemeler” kısmını tıklamalısınız.
 • Yüklemiş olduğunuz bir şarkıyı yönetmek açısından, bilgisayar ekranında imleci şarkının tam üzerine getirmelisiniz ve ardından üç noktalı olan menü simgesine tıklamalısınız.
 • Menü üzerinde yer alan, “Sıradaki şarkıyı çal”, “Şarkıyı Çalma Sıraya ekle”, “Çalma Şarkıyı listesine ekle” ya da “Şarkıyı sil” seçenekleri üzerinden birine giderek yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil ve tablette üzerinden yüklenmiş olan içeriği yönetme şekli;

 • iPhone, iPad ve aynı zamanda Android olan cihazlar üzerinde, yüklenmiş olan şarkıları görüntülemek açısından ilk olarak uygulamayı açmalısınız.
 • Daha sonra Alt çubuk üzerinde yer alan “Kitaplık” sekmesine dokunmanız gereklidir.
 • Uygulamayı eğer ilk kez kullanıyorsanız, Youtube Music platformunu cihazınız üzerinden ses dosyalarını oynatmasına izin verme ekranı gelecektir. Bu işleme onay vermeniz istenebilir. Eğer yok saymak istiyorsanız da “Şimdi değil” butonuna tıklamalısınız.
 • Burası üzerinde, “Albümler”, “Şarkılar” ya da “Sanatçılar” kısmını seçe de bilirsiniz. “Şarkılar” üzerinde dokunmalısınız.
 • Kitaplık üzerinde aynı şekilde de iki bölüme ayrılmıştır. Youtube Music kısmı ve yüklemeler kısmı olarak. Ekranın üst kısmında yer alan “Yüklemeler” sekmesine dokunmalısınız.
 • Menüyü açmak amacıyla şarkının sağ tarafındaki üç noktalı olan menü simgesine dokunmanız gereklidir.
 • Burası üzerinden, “Sıradaki şarkıyı çal”, “Şarkıyı Sıraya ekle”, “Şarkıyı İndir”, “Şarkıyı Oynatma listesine ekle” ya da “Şarkıyı sil” butonlarını da seçebilirsiniz.

Youtube music platformu üzerinde sarma işlemi;

Youtube music platformu aynı zamanda kopyaları durdurarak ve öncesinde yüklenmiş olan şarkıları yükleyemeyecek kadar da iyi olmaktadır. Her neyse, YouTube Müsic platformu üzerinden yinelenmiş olan şarkıları bir hata mesajı göndererek engellemek açısından ek bir katman bulunmaktadır. Kitaplığınız üzerinde yer alan yüklenenler bölümünün hemen altında yer alan yüklenen şarkıları da kontrol edebilme imkanı bulunmaktadır.

 

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Fizy ve Deezer’da Şarkılar Nasıl Yayınlanır

  Fizy ve Deezer'da Şarkılar Nasıl Yayınlanır Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber, müzik dinleme ortamlarında da bir değişim meydana gelmiştir. Günümüzde…

  Okumaya devam et

  Müzik Dağıtım İçin Bilgisayarınızdaki Uygulamalar

  Müzik dağıtım alanında uzman işler çıkartmak için bilgisayarınızda olması gereken bir takım faydalı programlar vardır. Dijital müzik dağıtım alanında var…

  Okumaya devam et
  müzik dağıtım

  Müzik Dağıtım İçin Bilinmesi Gereken Detaylar

  Müzik dağıtım alanında yeni adımlar atmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Dijital müzik dağıtım yaparken müzisyenlerin…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up