spotify müzik ekleme

Spotify ’dan Sanatçılara Destek! Destek Hakkında Bilgiler

Sercan

Spotify ’dan Müzik Dağıtım için Sanatçılara Destek!

Ülkemizde ve dünyada müzik dağıtım platformu denildiğinde akla ilk olarak Spotify’ın gelmesi oldukça normal. Spotify, dijital müzik dağıtım alanında dünya ülkelerinde lider konumda olan bir firmadır. Dijital dağıtım konusunda sanatçılara pek çok destek programı da sunan platform, yeni hamlesi ile de dikkat çekmeyi başarmıştır.

Spotify tarafından sunulan sanatçı destek programı bünyesinde müzik dağıtım alanında da bir ilk yaşanacak gibi duruyor. Dijital dağıtım kanalları arasında en sık tercih edilen platform olan Spotify, yeni hamlesi ile sanatçılara daha geniş çaplı bir destek sunmayı planlıyor. Dilerseniz dijital müzik dağıtım devi Spotify’ın yeni destek hamlesine daha da yakından bakalım.

Spotify Devi Müzik Dağıtım İçin Nedir?

Müzik dağıtım alanında ilk sıralarda yer alan Spotify, bünyesinde milyonlarca şarkıyı ve albümü barındıran bir platformdur. Bu platform üzerinden istenilen tüm sanatçıların şarkılarına ve albümlerine ulaşılabilir. Uygulama, dijital müzik dağıtım alanında hızlı adımlarla ilerlemiş ve günümüzde hala lider konumda bulunan bir müzik platformudur.

Dijital dağıtım kanalları arasında ön plana çıkan bu platform, hem müzik sevenler hem de müzisyenler ve plak şirketleri için önemli bir uygulamadır. Günümüzde dijital dağıtım müzik alanında her şey demek olduğundan Spotify gibi platformların varlığı göz ardı edilemez hale gelmiştir.

Spotify bünyesinde dijital dağıtım yapılan yerli ve yabancı müziklere ulaşılabilir. Aynı zamanda platformun sunduğu avantajlar sayesinde kullanıcıların kendilerine ait müzik listeleri oluşturmaları da sağlanmaktadır.

Spotify ’ın Avantajları

Müzik alanında dijital dağıtım devi, bir takım önemli özellikleri ve avantajları ile ön plana çıkmaktadır. İşte, Spotify tarafından hem müzisyenlere hem de müzik sevenlere sunulan başlıca avantajlar:

 • Müzik dağıtım devi Spotify, hem ücretli hem de ücretsiz olarak iki farklı opsiyonda hizmet sunmaktadır. Premium Spotify hesabının ücretsiz olana oranla oldukça önemli avantajları mevcuttur. Yine de dijital müzik dağıtım platformuna ücret ödemek istemeyenlerin ücretsiz versiyondan faydalanmaları da mümkündür.
 • Dijital dağıtım kanalı üzerinden premium hesap açıldığında bu hesabın pek çok avantajından faydalanılabilir. Örneğin premium hesapta herhangi bir reklamla karşılaşmaz ve çevrimdışı da müzik dinleme imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Dijital dağıtım öncüsü platformda her kişiye özel çeşitli çalma listeleri de yer almaktadır. Dinlenilen müzikler baz alınarak oluşturulan bu listelerin tamamı kişiye özel yeni öneriler de sunmaktadır.
 • Müzik dağıtım devi Spotify üzerinden kullanıcıların da kendilerine ait şarkı listeleri oluşturmaları mümkündür. Dijital müzik dağıtım alanında en sık kullanılan platform olan Spotify, sınırsız çalma listesi yapabilme imkanı sağlamaktadır.
 • Dijital dağıtım devi, sanatçı profilleri ile de ön plana çıkar. Müzik dünyasında dijital müzik dağıtım yolunu seçen tüm sanatçıların kendilerine ya da gruplarına ait profilleri mevcuttur.
 • Dijital dağıtım alanında lider olan platform, müziğini duyurmak isteyen sanatçıların mutlaka tercih etmesi gereken bir kanaldır. Müzik dağıtım için YouTube ve Apple Music gibi kanalların yanında mutlaka kullanılmalıdır.

Spotify’dan Yeni Destek

Dijital dağıtım kanalı Spotify, yeni destek programı ile yine müzisyenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dijital müzik dağıtım alanına yeni ses getirecek olan bu uygulama, şirketlerin ve müzisyenlerin yararına olan bir destek programıdır. İşte, müzik dağıtım devi tarafından sunulan yeni sanatçı destek programının detayları:

 • Spotify Dijital Dağıtım Alanında Sanatçı Desteği

Müzik dağıtım alanına yeni bir soluk getirecek olan bu uygulamada sanatçılar kendi şarkılarını ön plana çıkarabilme özelliğinden faydalanacak. Buna göre dijital müzik dağıtım kanalında, şarkı sahiplerinin bazı şarkıları ön plana çıkartması sağlanacak.

Bu hizmet, hem sanatçıların hem de müzik şirketlerinin faydasına olacak. Dijital dağıtım platformunda yer alan ve ses getirmesi beklenen şarkılar, bu sayede geniş kitlelere ulaşabilecek.

 • Spotify Destek Programının Promosyon Ücreti

Dijital dağıtım devi, bu yeni destek programı sayesinde büyük ve küçük müzisyenlerin seslerini duyurmayı amaçlıyor. Bunu yaparken de müzisyenlerden bir ücret talep etmek yerine telif haklarını azaltma yoluna giriyor. Müzik dağıtım alanında lider konumda bulunan platform, her ay sanatçılara ya da plak şirketlerine belli oranlarda telif hakkı ödemek durumunda. Bu yeni uygulamada telif haklarından yapılan ödemelerde cuzi bir azalma olması bekleniyor.

Dijital dağıtım alanında bizimle iş birliği yapmak isterseniz iletişim sayfası üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Spotify Mavi Tik Nasıl alınır?

  Spotify'da mavi tik nasıl alınır? Bugünkü yazımızda sizlerle "Spotify mavi tik nedir?, Spotify mavi tik nasıl alınır? , Spotify sanatçı…

  Okumaya devam et

  Müzik Yapma Süreci

  Müzik Yapma Süreci Müziksiz bir hayat asla düşünülemez. Müzik yapmasak bile mutlaka sanatçıların çıkartmış olduğu parçalarını, gündelik hayatımızda sık sık…

  Okumaya devam et
  rap vokal kaydı

  Rap Vokal Kaydı Nasıl Yapılır? Yükselen Trendi Yakala

  Rap Vokal Kaydı Müzik Dağıtım Platformlarının Trendi Nasıl Yapılır? Rap vokal kaydı ile rap bir şarkı nasıl yapılır ve trend…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up