müzik dağıtım

Müzik Dağıtım İçin Bilinmesi Gereken Detaylar

Sercan

Müzik dağıtım alanında yeni adımlar atmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Dijital müzik dağıtım yaparken müzisyenlerin kaliteli işler sergilemesi zorunluluk taşıyor. Dijital dağıtım kanallarına yapılan başvurularda da içeriğin ve icra edilen sanatın kalitesi önem taşıyor.

Dağıtım alanında yeni olan ve emin adımlar ile ilerlemek isteyenlerin bilmesi gereken detayları biz de sizler için derlemek istedik. Dijital dağıtım kanallarına uygun işler üretmek için bu adımların takip edilmesi ve uygulanması önem taşımaktadır. Dijital müzik dağıtım için bağımsız ilerleyecek kişilerin listemizdeki önerilere kulak asmaları da önemlidir.

Yeni Başlayanlar İçin Müzik Dağıtım İçin Bilinmesi Gerekenler

Dijital dağıtım kanalları aracılığı ile müziğini duyurmak isteyen sanatçıların profesyonele yakın işler çıkartması en önemli detaylardan biridir. Dijital müzik dağıtım için adım atılırken oluşturulan stüdyonun ve ortaya çıkan işlerin iyi olması gerekir.

Müzik dağıtım kanalları ile müziğini paylaşmak isteyen sanatçıların ilk denemede uygulamaları gereken bazı detaylar da bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda dijital kanallarını cezbetmek isteyenlere yönelik bir öneri listesi hazırlamak istedik. İşte, adım adım dağıtım alanında var olmanızı sağlayacak önemli detaylar:

1-     Müzik Dağıtım İçin Kulaklık Önerisi

Dijital dağıtım yapmak için yola çıktıysanız önce kendi müziğinizi kendiniz duymalısınız. Bu yüzden müzik yaparken kullandığınız kulaklığa ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle de müzik için ev ortamında çalışıyorsanız kaliteli bir kulaklık en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Müzik dağıtımı alanında hızlı adımlar ile ilerlemenizi sağlayacak referans kulaklığı ya da hoparlörü sayesinde kendi müziğinizi en net şekilde duyabileceksiniz.

2-     Digital Dağıtım Platformlarına Yönelin

Müzik yaparken erken dönemde dahi dijital platformlara yönelmeniz faydalı olacaktır. Dijital platformlar hakkında bilgi sahibi olarak işe başlayabilir ve kendinize şimdiden bir profil yaratabilirsiniz.

Dağıtım yapacağınız platformları seçerken de sanatçıya sunulan destek projelerini araştırabilirsiniz. Dijital müzik dağıtım alanında erken adımlar atarak tercihlerinizi sağlam kılmanız önemlidir. Bunun için müzik dağıtım alanında hizmet sunan profesyonel firmalardan da tavsiyeler alabilirsiniz.

3-     Mix Yaparken Yılmayın

Dijital müzik dağıtım platformları içinde yer alırken mixlerinize de ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Bu süreç her ne kadar canınızı da sıksa bu yolda ilerlerken birkaç defa başa dönmeyi göze almanız da gerekebilir. Dağıtım kanalları içinde yer alacak projeleriniz için birden fazla kez aynı adımı atmaya özen göstermelisiniz.

Mix yaparken de denemekten çekinmeyip çalışmalarınızı en iyi seviyeye getirmeye gayret etmelisiniz. Bu şekilde müzik dağıtım platformlarında parlayacağınızı da unutmamalısınız.

4-     Müzik Dağıtımı Alanında Özgün Yapıtlar Üretin

Dijital dağıtım alanında var olurken alacağınız en önemli tavsiyelerden biri de özgün üretimler yapmaya çalışmak olmalıdır. Dijital müzik dağıtım platformları sayesinde dünyanın pek çok noktasından pek çok müzisyenin keşfedilme imkanı doğmuştur. Bu da ister istemez bir biri ile benzer ya da aynı yapımların oluşmasına neden olan yer yer olumsuz bir algı yaratmaktadır.

Dağıtım alanında emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız öncelikle özgün işler çıkartmayı kafanıza koymanız gerekiyor. İlgilendiğiniz tür ne olursa olsun sizi yansıtan ve sizden bir şeyler barındıran özgün işler ile piyasaya çıkmayı deneyebilirsiniz. Müzik dağıtım alanında parlamak ve ön plana çıkmak için farklı olmayı denemekten asla korkmamalısınız.

5-     Eleştiriler Sizi Bozguna Uğratmamalı

Diyelim ki müzik ile ilgili projenizi bitirdiniz ve bu alanda deneyimli kişilerden görüş alacaksınız. Müzik alanında en iyilerden biri olmak için aldığınız eleştirilere de her zaman açık olmanız gerekmektedir. Dijital dağıtım kanallarında yer almayı başarmış kişilerin sizi yönlendirmesine de izin vermeniz faydalı olacaktır.

Müzik dağıtımı yaparken bu yolda çoğu zaman düşüp kalkacağınızı da bilmeniz önemlidir. İşin ilk aşamalarının beğenilmemesi ya da eleştiri alması sizi yıkmamalı hatta aksine sizi bu işe daha da fazla bağlamalıdır. Dağıtım kanalları üzerinden gelen yorumlar da sizi dibe çekmemeli ve olabildiğince sizi olumlu yönde etkilemelidir.

Dijitalleşen dünyada herkesin internet erişiminin olduğunu ve dijital platformların sıkça kullanıldığını unutmayın. Bu yüzden eleştirilere odaklanırken size yardımcı olacak olanları ve müzik alanında yetkin kişilerden gelenleri değerlendirin.

Dağıtım hakkında daha fazla bilgi almak ya da müziğinizi dijital platformlarda dağıtım hizmetlerini satın almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Spotify Üzerinde MüzikNasıl Yayınlanabilir?

  Spotify Üzerinde Müzik Nasıl Yayınlanabilir? Bir dijital müzik uygulaması ve podcast servisleri olan Spotify, İsveç ülkesinde merkezi bulunan müzik uygulamalarındaki…

  Okumaya devam et

  Müziklerinizi hangi siteler üzerinden yayınlayabilirsiniz?

  MÜZİKLERİNİZİ HANGİ SİTELER ÜZERİNDEN YAYINLAYABİLİRSİNİZ? Eliniz de size ait olan yazmış olduğunuz ve her şeyi eksiksiz bir şekil de yayınlanmaya…

  Okumaya devam et

  Instagram Müzik Yayınlama

  Instagram Müzik Yayınlama Instagram müzik yayınlama özelliği sayesinde sesinizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için Instagram uygulamasında…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up