dijital müzik dağıtım

Hangi Dijital Müzik Dağıtım Platformu Daha Başarılı?

Müzik Dağıtım

Hangi Dijital Müzik Dağıtım Platformu Premium Olarak Daha Başarılı?

Söz konusu müzik dağıtım platformu olduğunda akıllara ilk olarak Spotify gibi dev uygulamalar gelmektedir. Aynı şekilde dijital müzik dağıtım alanında YouTube Music uya da Amazon Music gibi popüler uygulamalar da bulunmaktadır. Dijital dağıtım konusunda parmakla gösterilen bu uygulamaların her birinde premium üyelik imkanı da bulunmaktadır.

Müzik dağıtım alanında hizmet sunan bu uygulamalardan premium imkanı sağlayan başlıcalarını biz de araştırmak istedik. Dijital dağıtım platformu olarak hizmet sunan platformlardan premuim olarak hangileri tercih edilir sizlere sunmak istedik. İşte, tüm dünyada ve ülkemizde aktif olarak hizmet veren dijital müzik dağıtım uygulamalarının premium özellikleri.

Müzik Dağıtım Platformlarının Premium İmkanı

Dijital dağıtım platformu olarak ön plana çıkan başlıca uygulamaların her birinde aylık üyelik hesabı açılarak premium olma imkanı bulunuyor. Bu sayede dijital müzik dağıtım platformlarından çevrimdışı faydalanma ya da müzik indirme gibi imkanlara da erişim sağlanabiliyor.

Müzik dağıtım alanında isim yapan bu uygulamaların premium üyelik özellikleri de farklılık gösterebiliyor. Dijital dağıtım konusunda ön plana çıkan bu uygulamaların premium üyelik özelliklerine tek tek bakıp sizlere en iyisini sunmak istedik.

1-     Dijital Müzik Dağıtım Devi: Spotify

Dijital dağıtım platformları arasında tüm dünyada en popüler olan uygulamaların başında şüphesiz ki Spotify geliyor. Spotify, müzik dağıtım platformları arasında geniş şarkı listesi ve sürekli güncel kalan içerikleri ile ön plana çıkıyor.

Spotify Premium Üyelik için de öğrenci, bireysel ve aile hesabı seçenekleri bulunuyor. Buna göre dijital dağıtım öncüsü olan Spotify da aylık premium abonelik için en az 8.99 TL ödemeniz bekleniyor. Bireysel hesap için ise 2020 yılı itibariyle 17.99 TL ödenmesi talep ediliyor. Müzik dağıtım devi Spotify üzerinden aile hesabı açtırmak için de birden fazla kullanıcının 26.99 TL olan aylık üyelik ücretini paylaşmaları gerekiyor.

Spotify, dijital müzik dağıtım alanında kişiye özel listeler, şarkı indirme ve çevrimdışı dinleme imkanı sunuyor. Platformda müzik dağıtım işlevinin yanı sıra podcast yayınları da yer alıyor.

2-     Müzik Dağıtım Öncüsü: YouTube Music

Dijital dağıtım alanında öncü konumda bulunan YouTube Music, Spotify’ın da en güçlü rakiplerinden biridir. Gücünü YouTube platformunda yer alan parçalardan alan bu uygulamanın da premium üyelik imkanı bulunuyor. Öyle ki YouTube Music, dijital müzik dağıtım alanında sunduğu ayrıcalıklar ile de dikkat çekiyor.

Dijital dağıtım yapan platformda milyonlarca şarkı yer alıyor. Aynı zamanda platformun en önemli premium özellikleri arasında arka planda şarkı çalma özelliği bulunuyor. Bildiğiniz üzere Youtube, mobil uygulama olarak arka planda oynatma ve çalma özelliğine sahip değil.

Müzik dağıtım alanında önemli bir yere sahip olan YouTube Music, bireysel premium hesabı için 13.99 TL talep ediyor. Platformun aile premium hesabı için de 20.99 TL ödenmesi bekleniyor. Dijital dağıtım öncüsü olan bu platformda klipli oynatma özelliğinin de bulunması YouTube Music uygulamasını diğerlerinden farklı kılıyor.

3-     Her Şeyi ile Özel: Apple Music

Müzik dağıtım konusunda liderlik listesinde yer alan bir diğer uygulama da Apple Music uygulamasıdır. Dijital dağıtım konusunda oldukça güçlü olan Apple Music, Spotify ve YouTube Music ile benzer özelliklere sahiptir. Dijital dağıtım alanında güncel seçenekler sunan uygulamada kişiye özel tavsiyeler ve şarkı listeleri de yer alıyor.

Apple Music, dijital müzik dağıtım konusunda rakipleri ile hemen hemen aynı şekilde premium hizmeti sağlıyor. Bireysel premium hesap için aylık 13.99 TL talep eden uygulama, aile premium hesabı için de 20.99 TL istiyor.

Apple Music, Apple bünyesinde yer alan bir dijital dağıtım platformu olduğundan Apple kullanıcılarına özel fırsatlar da sunabiliyor. Bu yüzden müzik dağıtım söz konusu olduğunda özel fırsatlar isteyenlerin bu platforma yönelmeleri öneriliyor.

4-     Yerli Müzik Dağıtım Platformu: Fizy

Dijital dağıtım alanında yerli platformlara yönelmek isteyenlerin de Fizy uygulamasından yararlanmaları mümkündür. Fizy de dijital müzik dağıtım konusunda 2012 yılından beri aktif hizmet sunan bir uygulamadır. Bu platform içerisinde de milyonlarca parça ve sanatçı yer alıyor. Yalnızca ülkemizde hizmet sunan Fizy, Turkcell bünyesinde dijital dağıtım platformu olarak ön plana çıkıyor.

İlk üç ay boyunca 4 TL civarında bir premuim ücreti talep eden Fizy, daha sonra 13.99 TL üzerinden hizmet sunuyor. Dijital dağıtım platformu Fizy’de şarkı indirme ücreti de 5.99 TL olarak belirleniyor.

Dijital müzik dağıtım ile ilgili daha fazla sorularınız varsa lütfen bizimle buraya tıklayarak iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  Spotify Sanatçı Profili Nedir?

  Spotify Sanatçı Profili Nedir? Spotify uygulaması üzerinden müzik dinlemeyenimiz artık yok denecek kadar azdır. Eğer bu uygulamayı kullanmıyorsak bile diğer…

  Okumaya devam et

  Müzik Yayınlama Siteleri

  Müzik Yayınlama Siteleri Müzik yayınlamak teknolojinin ve internetin hayatımıza girdiği andan itibaren daha kolay hale gelmiştir. Artık birçok müzisyen albüm…

  Okumaya devam et

  Yayınlanan Müziklerden Nasıl Gelir Elde Edilir?

  Yayınlanan Müziklerden Nasıl Gelir Elde Edilir Gelişen online teknoloji platformları, insanların ihtiyaçlarını da çeşitlendirmiştir. Tarih boyunca ilk olarak yalnızca tek…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up