Twitch yayınlarından yardım alarak şarkı dinlenme oranları arttırma?

Müzik Dağıtım

TWİCH YAYINLARINDAN YARDIM ALARAK ŞARKI DİNLEME ORANLARINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ

Twitch  platformu dünyanın hemen hemen her ülkesinden profesyonel olan oyuncu ve izleyicilerin sık takibini yaptığı canlı yayın platformudur. Twitch platformunun asıl işlevi ilk olarak e-sporcularının turnuva düzenlediği oyuncuları olmak üzere olan bir yeteneği ya da ekran yüzü olan hemen hemen herkesin canlı yayın yoluyla etkileşim yaratmaktır. Aynı zamanda bu canlı yayınlar üzerinden yaptığınız yeni ürünlerinizi de tanıtıp aynı zamanda duyuruda bulunabilirsiniz. Sanatçılar da yeni ürettikleri şarkıları bu program üzerinden tanıtmaktadır. Twitch denilince ilk akla oyuncuların sosyal medyası olarak gelebilir. Çünkü bu site üzerinde yayıncı ile yazışarak iletişim kurabilirsiniz ve ona aynı zamanda destek olmak amacıyla maddi olarak yardımda da bulunabilirsiniz.

Twich üzerinde izlenme ve takipçi sayınızı arttırmak amacıyla;

 • Twitch de izlenme sayınızın fazla olması da gereklidir. Twitch platformunda öne çıkarılanlarda bulunmak aynı zamanda daha fazla kişi tarafından da takip edilmek ve daha fazla konuşulmak için de taktik uygulamadan önce, sürekli olarak canlı yayınlar gerçekleştirmelisiniz. Bu şekilde yaptığınızda zamanla da para kazanmaya başlayabilirsiniz. Twitch üzerinde yayın yaparak para kazanan birçok kişi geçimini bu sayede daha rahat kazandığından dolayı kendi yapmış oldukları işleri bırakmışlardır. Bunun için sadece düzenli bir şekilde yayınlarınıza devam etmelisiniz.
 • Twitch takipçilerinizi eğer arttırmak istiyorsanız sizi takip eden kişiler ile sürekli etkileşim halinde olmalısınız. Etkileşim derken yayın başlığınızın seçimini yaparken izleyicinizin dikkatini çekecek ve aynı zamanda çarpıcı olacak bir başlık belirlemelisiniz. İzleyicinize yönelik olarak bir şeyler oluşturmalısınız. Bunun yanında izleyicilerin yayınlarınız hakkında sormuş olduğu sorulara kısa süreç içerisinde yanıt vermelisiniz. Yayın saatinizi geçirmiş olduğunda izleyicilerinizi çok bekletmemelisiniz ve ayrıca izleyicilerinize de bu konular da teşekkür dileklerinde bulunmalısınız. Bu tür incelikler her zaman izleyicilerin kalbinin fethedilmesine olanak sağlar. Bu nedenle de sık sık chat ve yorumlarınızın takibini yapmalısınız.
 • Kanalınızın sahip olduğu abonelerine özel ya da sizi izleyen herkese açık olacak şekilde çekilişler ya da turnuvalar düzenleyebilirsiniz. Kazanan kişilere de hediyeler gönderebilirsiniz. Bu şekilde yine abone durumunuzu da arttırabilirsiniz. Çünkü insanlar ödül durumunu arttırmak amacıyla daha çok çaba ve etkileşim göstereceklerdir. Çekiliş ve turnuvalar sayesinde de izleyiciler yaptığınız kanal üzerine aidiyetlerini de artırır. Ödül olarak yine daha çok oyun üzerine kurulu olan bir program olduğundan dolayı katılımcılara, Steam hediye kodları ya da keyleri, oyun içi yine kullanabilecekleri hediyeler; klavye, fare, kulaklık ya da mousepad bilgisayar ekipmanlarını dağıtmayı tercih edebilirsiniz. Eğer bilgisayar ekipmanları almak için yeterli bir bütçeye sahip değilseniz eğer sponsor aracılığı ile de bu maddi imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Twitch üzerinde kurduğunuz profil bilgilerinizi eksiksiz olacak bir şekilde doldurmalısınız. Bu sayede izleyicileriniz sizi daha iyi bir şekilde tanıyacaktır. Çünkü Twitch kanalınıza gelen bir üye ilk işi profil sekmeniz üzerinden sizin hakkınızda bilgi edinmek olacaktır. Büyük yayın kanalları üzerine bakmış olduğunuz zaman hemen hemen tamamının profil bilgilerinin tümünün dolu olduğunu görürsünüz. Bu nedenle işletim sisteminizin özellikleri, kişisel özellikler ve oynadığınız oyunlar, özgeçmişiniz, iletişim kanallarınız, sosyal medya bağlantılarınız , bağışçılarınızın listesi, eğer katılıyorsanız turnuva gibi büyük organizasyon başarıları dahil izleyicilerinizin merak edebilecekleri tüm bilgileri buraya yazın. Özgün tasarımlar yapıldıkça twitch kanalınızı daha çok özelleştirin. Bunların tamamı bu kanala dinamik bir kanal izlenimi vermek için gereklidir.
 • Twitch izleyici kitleleri profesyonel oyuncu olanları tercih etmektedir. Bu programlar üzerinde genellikle Pub-g ve pub-g mobile, Fortnite, Knigt Online, Apex Legends, GTA tüm serileri, League of legends, Dota, Overwatch ya da Counter strike ve bu şekilde oynanan oyunlar Türk izleyiciler ya da oyuncular tarafından en çok izlenen ya da en çok oynanmakta olan oyunları kapsar. Bu oyunlar üzerinden birinci olmak ya da profesyonel olan şekilde oynamak izleyiciyi kanalınıza daha çok bağlayacaktır. Sonuçta sizi izleyen kişiler sadece oyun oynuyorsunuz diye değil, o oyun dakikaları içerisinde neler yaşattığınız daha önemli olacaktır. Özellikle de şu günlerde
 • PUBGgibi FPS oyunları twitch izleyicilerinin daha çok dikkatini çekmektedir.

Twitch izlenme sayınız arttıkça burası üzerinden müzik ya da herhangi bir şey ürettiğinizde bu kanalınız üzerinde duyurabilirsiniz. Bu sayede de üretmiş olduğunuz ürününüzün ya da müziğinizin izlenme ve dinlenme oranları da artacaktır.

 

Yorum Yok

  Bir cevap yazın

  Diğer gönderiler

  rap vokal kaydı

  Rap Vokal Kaydı Nasıl Yapılır? Yükselen Trendi Yakala

  Rap Vokal Kaydı Müzik Dağıtım Platformlarının Trendi Nasıl Yapılır? Rap vokal kaydı ile rap bir şarkı nasıl yapılır ve trend…

  Okumaya devam et

  Spotify üzerinde en az kaç takipçi olduğunda mavi tik alınabilir?

  SPOTİFY ÜZERİNDE EN AZ KAÇ TAKİPÇİ OLDUĞUNDA MAVİ TİK ALINABİLİR? Spotify platform hesabınızın sahip olduğu takipçi sayılarını arttırmak aramalar üzerinde…

  Okumaya devam et
  spotify müzik ekleme

  Spotify ’dan Sanatçılara Destek! Destek Hakkında Bilgiler

  Spotify ’dan Müzik Dağıtım için Sanatçılara Destek! Ülkemizde ve dünyada müzik dağıtım platformu denildiğinde akla ilk olarak Spotify’ın gelmesi oldukça…

  Okumaya devam et

  Ücretsiz Müzik Dağıtımı

  Bu hizmetimizden faydalanmak için hemen hesap oluştur.s
  Arrow-up